Tervisepoe omanik kolis tagasi ruumidesse, kus kõik sai alguse

Rakveres asuv tervisepood Biore asub nüüd ruumides, kust stuudio omanik Mare Laeks oma kaubanduskarjääri 41 aastat tagasi alustas.

 „Nii kodune ja armas on see koht ja järsku tuli meelde tuhat vahvat mälestust. Kuidas me igavusest linikuid heegeldasime ja ukse pealt WC paberit müüsime ja tonnidega vihikuid vedasime …,“ õhkas ettevõtja.

Mare Laeks, kes asus Rakverre elama 42 aastat tagasi, ei osanud sel hetkel veel arvata, et temast saab kaubandustöötaja. Kuid läks nii, et 1981. aastal alustas ta tööd Linda Niisukese juhendamisel müüjaõpilasena kirjatarvete poes aadressil Laada 5 (Tollal kandis tänav Komsomoli tänava nime).

„1992. aastal sai sellest samast poest meie teine erapood ja nüüd, 41 aastat hiljem, avame samas kohas taas Biore uksed,“ ütles Mare Laeks.

„Biore sündis selleks, et toetada oma tervist,“ põhjendas Mare parfüümikaupade müügist loobumist ja siirdumist toidulisandite ja teiste tervisetoodete müügi juurde. Aastate jooksul on Mare perel olnud seitse kauplust, mis pakkusid inimestele teksaseid, pesu ja teisi rõivakaupu.

„Mul lõi välja psoriaatiline artriit ning juba neljandast eluaastast vaevav psoriaas läks väga hulluks – väga ebamugavad haigused, millega arstid mind kahjuks aidata ei osanud,“ rääkis Mare. „Ainuke, mis mind toona veidike aitas, oli paast. Paast aga on väga kurnav, pealegi ei ole südatalv hea aeg paastumiseks. Kolisin siis kolmeks aastaks Egiptusesse, et end sealses kliimas toetada.“

Kuidas saada hakkama selle haigusega meie kliimas? Selleks lõi Mare koos oma elukaaslasega Biore Tervisestuudio. „Üllatavalt tõhusaks ravimeetodiks osutus kaaniravi, samuti tuli toidust jätta välja teatud toiduained ning psoriaas taandus. Hakkasin närvisüsteemi turgutama, õppisin metameditsiini, Bachi õieteraapiat ja EFT-d, “ meenutas Mare, kes 2007. aastal müüs Ideaal Kosmeetikale oma Lafemme parfüümipoed, et saada vahendeid Biore loomiseks.

Mare rääkis, et ravimid suruvad maha sümptomid, kuid metameditsiini õppides sai ta aru, et oluline on jõuda haiguse tekkimise põhjuseni just emotsionaalsel tasandil. „Iga haiguse taga on allasurutud emotsioon. Kui blokeerunud emotsioon on põhjustanud juba haiguse, siis on väga oluline keha neist vabastada ning toetada haigestunud keha eelkõige aluselise veega ning vitamiinide ja mineraalidega.

Meditsiini Mare ei välista. „Meditsiinil on väga oluline koht – oleme aidanud ühe neljanda astme vähihaige naise tagasi elule koostöös tema raviarstidega. Näengi seda nii, et meditsiinilised võtted peavad olema kasutusel käsikäes alternatiivsetega. Me ei tohi alternatiivseid vahendeid karta, looduses on olemas kõik, et meid aidata – need teadmised tuleb üles leida ja kasutusele võtta ning haigusi tuleb ennetada ja kui tekib probleem, siis ei tohiks oodata, et ehk läheb üle. Keha annab meile pidevalt märku, mis vaja teha – tuleb seda kuulama õppida ja oma sisetunnet usaldada.“

Kuid Eesti tervishoiusüsteemi covidi-aegse tegevusega Mare rahul ei ole. „Olen täiesti hämmingus, et Eestil puudub raviprotokoll koroonaviirusest põhjustatud haiguse raviks. Ühtegi sõna ei tulnud arstidelt, et mida saaks inimene ise teha – mida võtta ja kui palju. Kõik loodusravimid tehti maha ja isegi D-vitamiini ei tohtinud rohkem võtta. Samas raskelt põdejatel oli totaalne D-vitamiini puudus.“

Mare leidis, et infot võiks uurida suurtelt rahvastelt, näiteks ameeriklastelt või isegi egiptlastelt. „Egiptuses oli apteekritele ette kirjutatud, kui palju on vaja soovitada tsinki, kui palju C-vitamiini, kui palju ivermektiini jne. Meil aga räägitakse, et tegemist on hobuserohuga. Ameeriklastele, Egiptuse, India inimestele ja paljudele teistele sobib, aga meile mitte? Vist liiga odav ja lihtne viis?! Nobeli preemia selle ravimi loojatele anti küll siis asjatult,“ märkis ta.

Mare sõnul on ta oma perega seda haigust põdenud ja peale peavalu, nohu ja köha midagi muud ei juhtunud. „Kasutasime USA arstide ja dr. Zelenko poolt koostatud raviprotokolli ja kohe, esimeste sümptomite ilmnemisel. Aga loomulikult on vaja teha ravimikatsetusi, kuidas muidu uute eksperimentaalravimite kohta infot saadakse. Ainult selles osalemine võiks olla vabatahtlik.“

„Vaesemad – sadade miljonite elanikega riigid ei saa riigieelarvest kulutada miljardeid, et kogu elanikkonda vaktsineerida, desinfitseerida, maskitada, testida jne. Meie siin Eestis käitume nagu me oleksime Šveits,“ rääkis staažikas ettevõtja.

14 aastat kogemust holistiliste ravivõtete ja toitumisega on Bioresse toonud palju inimesi. „Oleme tegelenud enam kui 20 000 inimese tervise toetamisega, ja ma ei pea silmas neid, kes on käinud poes ostmas toidulisandeid või muid tooted, vaid neid, kelle tervise toetamisega oleme tegelenud süsteemselt.“

Mare rääkis, et viimased paar aastat on neil olnud väga palju tööd. „Igapäevaselt küsib juba messengeri vahenduselt minult kümmekond inimest, milliseid toidulisandeid võtta, kui on see või teine häda,“ ütles ta.

„Biore on olnud kogu kriisi vältel avatud. Oleme pakkunud klientidele nii psühholoogilist abi, emotsionaalset tuge kui ka aidanud inimestele viia koju toitu ja muul moel abistanud. Inimesed on olnud väga hädas, nüüd ma alles näen, et on covidiga rahunemise märke, kuid juba on uus hirm – sõja ees. Miks peab seda kogu aeg üleval hoidma?“

Mare koos elukaaslase Hardiga, kellega ta koos lõi Biore

Hirm tekitab stressi

Mare rääkis, et surmahirm on üks peamistest baasemotsioonidest, mis kehale stressi tekitab. Hirm vallandab kehas kortisooli ja adrenaliini tootmise, hingamine muutub pinnapealseks, lihased lähevad pingesse. Kui hirm on pidevalt foonil, siis muutub stress krooniliseks, mis omakorda lõppeb depressiooni ja apaatsusega.

„On lausa kuritegelik, kuidas meid need kaks aastat on pidevalt hirmutatud koroonasurmadega ja korrutatakse tuhandeid kordi päevas, kui ohtlik on elada,“ rääkis Mare. „Võiks ikka Rootsist eeskuju võtta, seal saadakse selliste jubedate reklaamide näitamise eest kriminaalkaristused ja nende jaoks pole nii palju selliseid probleeme, nagu meil praegu.“

Praeguse stressirohke ajal soovitas Mare tarvitada homöopaatilisi dr Bachi tilkasid. Neid nimetatakse ka elupäästjateks, sest aitavad meie alateadvuses kustutada seoseid hirmude ja teiste ebameeldivate emotsioonide vahel. Kergem on hakkama saada leina, esinemishirmu ja paanikahoogudega.

Toidulisandeid ei maksa võtta huupi!

Mare rääkis, et toidulisandeid ei ole mõistlik tarbida huupi. „Nii võite oma tervisele isegi liiga teha,“ ütles ta. „Meie Biores lähtume sellest, et kõigepealt tuleks tuvastada, milline on keha mineraalide ja vitamiinide tasakaal. Seejärel leiame sobivad toidulisandid, needki imenduvad inimestel erinevalt. Lähtume põhimõttest: nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Meie keha tahab eelkõige täisväärtuslikku toitu ja häid emotsioone saada.“

Biores on võimalik testida, millised aineid keha vajab. „Meil töötab kolm testijat: Eve Heinmets Vollie aparatuuril, dr Olena Ondrejeva, kes on pediaater, üldarst ja meditsiinipedagoog ja mina, Mare Laeks toimetan kvantresonantsaparaadiga.“

Mare sõnul saab nendega mõõta kõikide ravimite, toiduainete, vitamiinide sobivust. “Vahel toob inimene oma külmkapi sisust väikesed näidised testimiseks, et teada saada, kas ta just seda armastatud juustu, vorsti või mõnda jooki võib tarbida,“ selgitas ta.

„Tasuks mõelda sellele, et meie keha on meie hinge kodu ajutiseks kasutamiseks ja meist sõltub, kaua ja kuidas ta vastu peab. Keha vajab pidevat hooldust, nagu teie kodu, auto, kodutehnika. Oluline on elada tervena ja teada, et iga keemiline ravim on keha jaoks mürk ning lükata ravimite tarvitamist nii pikalt edasi kui võimalik ja otsida alati lahendusi oma keha aitamiseks. Kui ise oma teadmistega hätta jääte, siis püüame teile leida parimad lahendused. Häid soovitusi jagavad teile ka Hardi ja Merle, kellega koos oleme juba 14 aastat ühist tööd teinud,“ lisas ta lõpetuseks.

Artikkel ilmus 22. aprill Lääne-Virumaa uudiste veebis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s