Järeleproovitud nipid stressi maandamiseks

Palun peatu hetkeks ja keskendu endale. Kuidas sa ennast tunned? Kas sul on hea olla? Märka pingeseisundeid enda kehas ja meeltes.

Tänapäevases ülikiire tempoga maailmas võib kergesti juhtuda, et keha ja meel lähevad stressi ja kui sellele tähelepanu ei pööra, siis muutub see krooniliseks seisundiks, mis omakorda on aluseks läbipõlemisele.

Jagan teiega läbi proovitud nippe stressi maandamiseks:

Joo vett – kuna inimese aju koosneb 85 protsendi ulatuses veest, siis vee puudusel hakkab esimese asjana reageerima just aju. Kui kehas on piisavalt vett, siis adrenaliin eemaldub kehast pisarate, higi ja uriini kaudu. Kui vett ei jagu, siis pole meil midagi higistada ja adrenaliin jääb kehasse. Olga Butakova, kuulus vene arst soovitab stressi esmaabiks juua pool liitrit kuuma vett. Just nimelt kuuma – 40 kraadist.

Võta dušši – kui ma tunnen ärevust, siis ma suhteliselt sageli lähen kuuma dušši alla. Kujutlen, kuidas kuum vesi uhab stressi ja ärevuse maha. Tavaliselt lõpetan veeprotseduurid külma veega.  Eriti hästi mõjub muidugi kuum saun.

Mine liikuma – ma ise eriti jooksmist ei armasta, küll aga käimist. Tund aega kiiret käimist alandab stressi märgatavalt. Idee poolest võiks käimisele siiski lisada vahelduvat jooksu või hoida tempo nii kiire, et pulss vahepeal tõuseb ja keha hakkaks higistama. Jällegi see sama vana higistamise jutt – kortisooli ja adrenaliin lahkuvad kehast ihuvedelike kaudu.

Muuda vaatenurka – kui tunned ärritust ja stressi, siis märka, millist lugu sa endale jutustad. Negatiivsed mõtted loovad negatiivsed emotsioonid ja negatiivsed emotsioonid loovad nn negatiivsed sündmused. Ükskõik kui halvasti midagi ka ei ole, sa oled piisavalt nutikas leidmaks sellest kõigest midagi positiivset. Nii kui muudad mõtet, nii ka stress kohe langeb.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s