Kas lubad mul jääda eriarvamusele?

Kas Sa lubad mul jääda eriarvamusele nii, et Sa ei tee mind selle pärast valeks – et Sa ei jäta mind seetõttu ilma lugupidamisest ja armastusest, hoolest? Või kas sulle tundub, et kui me ei näe (arvestades kogu meie erinevat elupagasit) mingit nähtust ühesugusena, siis see on rünnak sinu isiku vastu ja Sul ei jäägi muud üle kui rünnata?

Sama hästi võin ma küsida iseendalt, et kas mina suudan Sind vastu võtta sellisena nagu Sa oled: kogu oma iluduses ja koleduses? Või ma võtan isiklikult, kui sa ei vasta minu ootustele või kui see inimlik koledus, mis igas ühes meis peidus on, siiski end ilmutab ja mu tajudele nähtavaks saab?

Minu isiklik taotlus on juba mõnda aega olnud järgmine: ma võtan elu vastu sellisena nagu see on.  Päev päevalt järjest enam suudan aktsepteerida ennast ja teisi inimesi sellistena nagu nad parasjagu avalduvad, mõistes, et tajume maailma isikliku prisma kaudu (mida on mõjutanud iga hetk sellest ajast, mil me sündisime ja võib olla on mõjutusi veelgi kaugemast ajast, ja mis on igas hetkes muutumises. Täna ma näen mingit konkreetset asja nii, aga homme on mul võibolla juba rohkem infot ja kogemust, et näha seda teisiti.

Eelnevat võib ehk nimetada ka nö ego taltsutamiseks, teadlikkuse suurendamiseks ja paljukski muuks – sõltuvalt vaatenurgast.

Ja tõepoolest, saan öelda, et taotlus on hakanud nö tööle: päev päevalt tulen oma emotsioonidega paremini toime, solvun vähem, konflikte on vähem, enesetunne on parem, armastust rohkem. Ent see on toonud esile uue väljakutse. Kuidas toimida, kui sinu pihta verbaalselt oksendatakse? Kui varem läks suurem jagu energiat vastu reageerimisele, selgitamisele, põhjendamisele, võib olla ka sarkasmile, süüdistamise ja ka  tati pritsimiseni, siis nüüd olen jõudnud taipamiseni: rääkimine hõbe, vaikimine kuld. Tõepoolest ei ole mingit mõtet vastata inetule käitumisele, pole vaja põhjendada või selgitada, kui teine pool seda ei oota ega soovi. Kui sageli inimesed kuulavad sind vaid selleks, et vastuargumente esitada, ennast õigustada ja sind maha teha, mitte aga selleks, et sind mõista.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s