Millist vaimset praktikat sa viljeled?

Millist vaimset praktikat Sa viljeled? Mina käin – iga päev, keskmiselt 10 000 sammu. Poolteist tundi päevas iseendaga on kvaliteetaeg.

Samme olen teinud nii kaua kui ma end mäletan. Olen alati, kui emotsioonid üle pea tõusevad, ette võtnud jalutuskäigu – pead vaja klaarida ja emotsioone jahutada, ka positiivset elevust läbi töötada. 

Juba päris palju aastaid tagasi avastasin, et kui ma polnud mõnda aega oma füüsilist keha piisavalt liigutanud ja jalutamas käinud, siis vaimne heaolu vähenes ja tipnes uimasuse, närvilisuse, ängistusega. Teine positiivne nüanss, mida märkasin, oli see, et kui piisavalt kilomeetreid maha käia, siis tekib nn flow ja suurepärased ideed sajavad justkui vihmana pähe.

Ehk võib koguni väita, et käimine on meditatsioon. Ma ei tea, kas sa oled täheldanud, aga kui lähed jalutama, siis esimesi kilomeetreid ei pruugi sa tähelegi panna – meel on aktiivne ja vadistab vahet pidamata – kuid ühel hetkel, märkad, et linnud laulavad, puud kahisevad tuules, putukad lendavad… Ma olen sellistel momentidel seismagi jäänud, tähistamaks seda, et olen jõudnud käesolevasse hetke ja tõesti kogen maailma enda ümber.

Jah, ma käin iga päev, aga ma ei pane enam klappe kõrva – ei kuula muusikat, ega podcaste –  ma ei taha ilma jääda eelpool mainitud hetke jõudmisest ja flow seisundist. Me oleme nii ehk naa igal ajahetkel informatsiooni tulva all, las jalutuskäigul olla vaikus, siis saad kuulatada, mis sinu enda sees toimub – millised on su enda isiklikud mõtted, tunded. Sisemaailm on sama suur ja avar nagu välinegi.  Võta aeg ja kohtu iseendaga 🙂

Ja kui sa tunned, et enam ei jaksa, siis tee samme… mine sellest raskusest lihtsalt läbi. Märka tunnet, see on lihtsalt energia, ja märka mõtteid, need pole sina! Õnneks on kõik muutumises. Homme on uus päev ja uued võimalused!

Fun Fact: Samme olen ma lugenud ca 5 aastat, ja seetõttu ma nii naljalt ilma telefonita ka käima ei lähe, sest kes siis mu sammud kokku loeb?! Tegelikult ma tean kui pikad mu ringid on, ja kui tallan võõraid radu, siis sisetunne ka jagab vihjeid. Sellegi poolest on telefon taskus, kogun statistikat: täna 7500, eile 11 450 sammu, nädala ja kuu keskmine näitab ligi 10 000 sammu, aasta keskmine aga 8000 – jaanuari 4090 sammu toob keskmise alla. Paar aastat tagasi Haljala vahel kruvisin suvekuude keskmiseks 17 000 sammu – võistlesin iseendaga – hasart.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s