Ajaloolise tõe otsinguil – Eesti 1000

Ajaloofilosoof Einar Laigna: „Aegadega, mis on ajutised, ei samastata ennast ega „joosta ajaga kaasa“. Püsimiseks vajame ausat eneseanalüüsi, et me ei elaks pettekujutlustes. Enesepettus on ohtlik tervisele, õige diagnoos on raviks vältimatu. See ei pruugi olla meeldiv, kuid see peab oleme TÕENE, ainult tões elamine on väärikas. Psühholoogiliselt on selitusprotsess ühtlasi ravi ja tervenemine.“

Jah, olen nädalaid ja nädalaid uurinud materjale, mida on vahendanud avalikkusele Einar Laigna. Hulganisti võib priipäralt leida huvitavaid ja kaasahaaravaid sõnavõtte internetist inimeseks olemisest, ajaloost, riiklusest, usust, universumist, tulnukatest.

Väga põnev on ka tema ajalookäsitlus Eestimaast ja eestlastest. Sellest saab lugeda näiteks raamatust Eesti 1000, mis on antud välja 2018. aastal tähistamaks Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva.

Pean tunnistama, et väga värskendavalt mõjus mõte, et meie ajalugu pole ehk õigesti tõlgendatud ja eestlane ei ole sugugi matslik orjarahvas, kes 700 aasta vältel kannatanud vaid õudu.

Filosoofilises-vaimses plaanis me oleme see, kellena me end ise näeme. Seda nii üksikisikuna kui ka rahvana. Seega oleks ehk aeg lüüa selg sirgeks ja nähe ennast vägevate eestlastena!

Eriti üllatav oli täna Päevalehe veebist lugeda, et 27. novembril korraldatakse ajaloo konverents, mis samuti käsitleb teemasid, mis seavad kahtluse alla ajalooõpikutesse raiutud tõdesid. Vt: https://epl.delfi.ee/artikkel/95181557/erisaade-mis-700-aastane-orjus-pigem-olid-moisnikeks-eestlased-ise

Konverents on huvilistele tasuta. Konverentsil on ka videosild, ehk ka süstimata inimesed saavad osa.

Kõik pole päris nii, nagu esialgu paistab 😉 Uuri elu, esita küsimusi, ja mis peamine – mõtle oma peaga!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s